Existuje řada komparativních prací, které sledují analogie a rozdíly mezi kodaňským myslitelem a jinými filosofy, popřípadě dogmatickými teology. Tato kniha je průkopnickým pokusem o takové srovnání na půdě křesťanské zbožnosti. Všímá si proto styčných bodů mezi Kierkegaardovými náboženskými myšlenkami a spiritualitami významných epoch křesťanství, zejména prvotní církve, katolické mystiky a protestantského pietismu.
CDK
Ekonomie v jedné lekci vznikla krátce po 2. světové válce, v době, která nebyla zdravým ekonomickým zásadám příliš nakloněna. Na textu napsaném před více než 50 lety není ani s plynoucím časem třeba nic měnit a více než milion prodaných výtisků a stále nové překlady do dalších jazyků tento názor potvrzují. Je považována za povedenějšího bratra známého úvodu od P.Samuelsona.
Alfa Publishing
Rozhovor s V.Zuskou: O teorii fikčních světů
É.Benveniste: O subjektivitě v řeči
K.L.Walton: Jak vzdálené jsou fikční světy od světa skutečného?
A.Plantinga: Aktualismus a možné světy
D.Špelda: Idea teoretického pokroku a astronomie
Máte nějaký nápad nebo připomínku k této anotaci? Četli jste knihu a chcete se podělit o své zážitky? Račte vstoupit do diskuse.
Kantův kategorický imperativ
Soubor článků k základnímu principu Kantovy etiky (D. Henrich, O. Höffe, Ch. Korsgaardová, A. Reath aj.). Sestavili a předmluvu napsali J. Chotaš a J. Karásek.
Oikoymenh